ADP150ACBZ-3.3-R7
Contact Now
ADP150ACBZ-3.3-R7
Category : Integrated Circuits (ICs) Power Management (PMIC) Voltage Regulators - Linear
Voltage Dropout (Max) : 0.16V @ 150mA
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Package / Case : 4-WFBGA, WLCSP
Protection Features : Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Voltage - Output (Min/Fixed) : 3.3V
Number of Regulators : 1
Output Type : Fixed
Current - Output : 150mA
Current - Supply (Max) : 320 µA
Voltage - Input (Max) : 5.5V
Voltage - Output (Max) : -
Control Features : Enable
Current - Quiescent (Iq) : 22 µA
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
PSRR : 70dB ~ 55dB (10kHz ~ 100kHz)
Series : -
Supplier Device Package : 4-WLCSP (0.76x0.76)
Mfr : Analog Devices Inc.
Output Configuration : Positive
Base Product Number : ADP150
Description : IC REG LINEAR 3.3V 150MA 4WLCSP
Model Number : ADP150ACBZ-3.3-R7
Contact Now
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA 4-WLCSP (0.76x0.76)