GLFR2012T1R0M-LR
Contact Now
GLFR2012T1R0M-LR
Part Number : GLFR2012T1R0M-LR
Manufacturer : TDK Corporation
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : GLFR2012T1R0M-LR.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : GLFR2012T1R0M-LR More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Height : 1.2446 mm
Weight : 5.499807 mg
Shielding : Shielded
Inductance : 1 µH
Case/Package : 0805
Max DC Current : 1.15 A
Saturation Current : 550 mA
Case Code (Imperial) : 0805
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 100 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Grid infrastructure Connected peripherals & printers
Width : 1.25 mm
Length : 2 mm
Packaging : Cut Tape (CT)
Tolerance : 20 %
Termination : SMD/SMT
Current Rating : 300 mA
Case Code (Metric) : 2012
DC Resistance (DCR) : 58 mΩ
Max Operating Temperature : 105 °C