VLF10040T-150M3R1
Contact Now
VLF10040T-150M3R1
Part Number : VLF10040T-150M3R1
Manufacturer : TDK Corporation
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : VLF10040T-150M3R1.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : VLF10040T-150M3R1 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 10.1 mm
Width : 9.7 mm
Length : 10 mm
Shielding : Shielded
DC Current : 3.1 A
Resistance : 36 mΩ
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ferrite
Max DC Current : 3.1 A
Test Frequency : 100 kHz
RMS Current (Irms) : 3.3 A
DC Resistance (DCR) : 42 mΩ
Height - Seated (Max) : 3.9878 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 215 In Stock
Applications : Appliances Test & measurement Enterprise projectors
Mount : Surface Mount
Height : 4 mm
Packaging : Cut Tape (CT)
Tolerance : 20 %
Inductance : 15 µH
Composition : Wirewound
Case/Package : Nonstandard
Current Rating : 3.3 A
Number of Pins : 2
Military Standard : Not
Saturation Current : 3.1 A
Inductance Tolerance : 20 %
Max Operating Temperature : 105 °C