MLG1608B5N6DT000
Contact Now
MLG1608B5N6DT000
Part Number : MLG1608B5N6DT000
Manufacturer : TDK Corporation
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : MLG1608B5N6DT000.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : MLG1608B5N6DT000 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 950 µm
Width : 800 µm
Length : 1.6 mm
Min Width : 650 µm
Shielding : Unshielded
Max Length : 1.75 mm
Schedule B : 8504500000
Core Material : Ceramic, Non-Magnetic
Max DC Current : 600 mA
Case Code (Metric) : 1608
Case Code (Imperial) : 0603
Self Resonant Frequency : 5 GHz
Min Operating Temperature : -55 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 829 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Pro audio, video & signage TV
Mount : Surface Mount
Height : 950 µm
Max Width : 950 µm
Packaging : Digi-Reel®
Inductance : 5.6 nH
Min Length : 1.45 mm
Case/Package : 0603
Current Rating : 600 mA
Test Frequency : 100 MHz
DC Resistance (DCR) : 160 mΩ
Height - Seated (Max) : 939.8 µm
Max Operating Temperature : 125 °C