VLS4012T-2R2M1R4
Contact Now
VLS4012T-2R2M1R4
Part Number : VLS4012T-2R2M1R4
Manufacturer : TDK Corporation
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : VLS4012T-2R2M1R4.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : VLS4012T-2R2M1R4 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Height : 1.2 mm
Packaging : Cut Tape (CT)
Tolerance : 20 %
Composition : Wirewound
Case/Package : 1515
Max DC Current : 1.4 A
Case Code (Metric) : 4012
DC Resistance (DCR) : 84 mΩ
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 624 In Stock
Applications : Aerospace & defense Building automation Portable electronics
Width : 3.9878 mm
Length : 3.9878 mm
Shielding : Shielded
Inductance : 2.2 µH
Termination : SMD/SMT
Current Rating : 1.4 A
Test Frequency : 1 MHz
Saturation Current : 1.7 A
Height - Seated (Max) : 1.1938 mm
Min Operating Temperature : -40 °C