SL1215-152KR42-PF
Contact Now
SL1215-152KR42-PF
Part Number : SL1215-152KR42-PF
Manufacturer : TDK Corporation
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : SL1215-152KR42-PF.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : SL1215-152KR42-PF More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Length : 14.5 mm
Shielding : Unshielded
Inductance : 1.5 mH
Composition : Wirewound
Case/Package : Radial
Max DC Current : 420 mA
Saturation Current : 900 mA
Height - Seated (Max) : 15.0114 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 992 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Test & measurement Enterprise machine
Height : 15 mm
Diameter : 12 mm
Tolerance : 10 %
Lead Pitch : 7.5 mm
Termination : Radial
Current Rating : 420 mA
Lead/Base Style : Radial
DC Resistance (DCR) : 1.4 Ω
Max Operating Temperature : 85 °C