VLF5014AT-2R7M1R5
Contact Now
VLF5014AT-2R7M1R5
Part Number : VLF5014AT-2R7M1R5
Manufacturer : TDK Corporation
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : VLF5014AT-2R7M1R5.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : VLF5014AT-2R7M1R5 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Height : 1.4 mm
Packaging : Tape & Reel (TR)
Tolerance : 20 %
Schedule B : 8504500000
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ferrite
Max DC Current : 1.5 A
Saturation Current : 2.2 A
Height - Seated (Max) : 1.397 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 342 In Stock
Applications : Aerospace & defense Industrial transport (non-car & non-light truck) PC & notebooks
Width : 4.4958 mm
Length : 4.699 mm
Shielding : Shielded
Inductance : 2.7 µH
Composition : Wirewound
Case/Package : Nonstandard
Current Rating : 1.5 A
Test Frequency : 100 kHz
DC Resistance (DCR) : 78 mΩ
Max Operating Temperature : 105 °C