HK16083N9J-T
Contact Now
HK16083N9J-T
Part Number : HK16083N9J-T
Manufacturer : TAIYO YUDEN
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : HK16083N9J-T.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : HK16083N9J-T More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: TAIYO YUDEN. Tanssion is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Surface Mount
Height : 800 µm
Weight : 2.012816 mg
Packaging : Tape & Reel (TR)
Tolerance : 5 %
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ceramic, Ferrite
Max DC Current : 300 mA
Case Code (Metric) : 1608
Case Code (Imperial) : 0603
Self Resonant Frequency : 6 GHz
Min Operating Temperature : -55 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 421 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Factory automation & control Connected peripherals & printers
Width : 800 µm
Length : 1.6002 mm
Q Factor : 10
Shielding : Unshielded
Inductance : 3.9 nH
Case/Package : 0603
Current Rating : 300 mA
Test Frequency : 100 MHz
DC Resistance (DCR) : 140 mΩ
Height - Seated (Max) : 939.8 µm
Max Operating Temperature : 85 °C