LAL02NA121K
Contact Now
LAL02NA121K
Part Number : LAL02NA121K
Manufacturer : TAIYO YUDEN
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : LAL02NA121K.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : LAL02NA121K More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: TAIYO YUDEN. Tanssion is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Diameter : 2.3 mm
Packaging : Bulk
Tolerance : 10 %
Termination : Axial
Current Rating : 42 mA
Test Frequency : 796 kHz
Self Resonant Frequency : 8 MHz
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 792 In Stock
Applications : Wired networking Grid infrastructure Enterprise machine
Length : 3.4036 mm
Q Factor : 40
Shielding : Unshielded
Inductance : 120 µH
Case/Package : Axial
Max DC Current : 42 mA
DC Resistance (DCR) : 13 Ω
Max Operating Temperature : 105 °C