VLF3014AT-100MR59
Contact Now
VLF3014AT-100MR59
Part Number : VLF3014AT-100MR59
Manufacturer : TDK Corporation
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : VLF3014AT-100MR59.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : VLF3014AT-100MR59 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 2.8 mm
Width : 2.5908 mm
Length : 2.794 mm
Shielding : Shielded
Inductance : 10 µH
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ferrite
Max DC Current : 590 mA
Saturation Current : 800 mA
Height - Seated (Max) : 1.397 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 633 In Stock
Applications : Hybrid, electric & powertrain systems Electronic point of sale (EPOS) Tablets
Mount : Surface Mount
Height : 1.4 mm
Packaging : Cut Tape (CT)
Tolerance : 20 %
Composition : Wirewound
Case/Package : Nonstandard
Current Rating : 590 mA
Test Frequency : 100 kHz
DC Resistance (DCR) : 460 mΩ
Max Operating Temperature : 105 °C