VLC5045T-3R3N
Contact Now
VLC5045T-3R3N
Part Number : VLC5045T-3R3N
Manufacturer : TDK Corporation
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : VLC5045T-3R3N.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : VLC5045T-3R3N More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 5.2 mm
Width : 5 mm
Length : 5.0038 mm
Shielding : Shielded
Inductance : 3.3 µH
Termination : SMD/SMT
Current Rating : 4 A
Test Frequency : 100 kHz
DC Resistance (DCR) : 29 mΩ
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 174 In Stock
Applications : Datacom module Power delivery Wearables (non-medical)
Mount : Surface Mount
Height : 4.5 mm
Packaging : Digi-Reel®
Tolerance : 30 %
Composition : Wirewound
Case/Package : Nonstandard
Max DC Current : 4 A
Saturation Current : 4 A
Height - Seated (Max) : 4.4958 mm
Min Operating Temperature : -40 °C