GLFR1608T100M-LR
Contact Now
GLFR1608T100M-LR
Part Number : GLFR1608T100M-LR
Manufacturer : TDK Corporation
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : GLFR1608T100M-LR.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : GLFR1608T100M-LR More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 1 mm
Width : 787.4 µm
Length : 1.6002 mm
Packaging : Tape & Reel (TR)
Tolerance : 20 %
Inductance : 10 µH
Termination : SMD/SMT
Current Rating : 80 mA
Number of Pins : 2
Case Code (Metric) : 1608
DC Resistance (DCR) : 360 mΩ
Inductance Tolerance : 20 %
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 191 In Stock
Applications : Datacom module Building automation Mobile phones
Mount : Surface Mount
Height : 787.4 µm
Weight : 2.012816 mg
Shielding : Shielded
DC Current : 400 mA
Schedule B : 8504500000
Case/Package : 0603
Max DC Current : 400 mA
Military Standard : Not
Saturation Current : 120 mA
Case Code (Imperial) : 0603
Max Operating Temperature : 105 °C