CKP32164R7M-T
Contact Now
CKP32164R7M-T
Part Number : CKP32164R7M-T
Manufacturer : TAIYO YUDEN
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : CKP32164R7M-T.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : CKP32164R7M-T More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: TAIYO YUDEN. Tanssion is one of the Distributors. Wide range of applications.
Depth : 1.8 mm
Width : 1.6002 mm
Length : 3.175 mm
Shielding : Unshielded
Inductance : 4.7 µH
Case/Package : 1206
Current Rating : 700 mA
Test Frequency : 1 MHz
DC Resistance (DCR) : 200 mΩ
Max Operating Temperature : 85 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 849 In Stock
Applications : Hybrid, electric & powertrain systems Motor drives TV
Mount : Surface Mount
Height : 609.6 µm
Packaging : Tape & Reel (TR)
Tolerance : 20 %
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ferrite
Max DC Current : 900 mA
Case Code (Metric) : 3216
Case Code (Imperial) : 1206
Min Operating Temperature : -40 °C