HK06031N5S-T
Contact Now
HK06031N5S-T
Part Number : HK06031N5S-T
Manufacturer : TAIYO YUDEN
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : HK06031N5S-T.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : HK06031N5S-T More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: TAIYO YUDEN. Tanssion is one of the Distributors. Wide range of applications.
Depth : 330 µm
Width : 304.8 µm
Length : 609.6 µm
Max Width : 330 µm
Packaging : Cut Tape (CT)
Inductance : 1.5 nH
Min Length : 570 µm
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ceramic, Ferrite
Max DC Current : 430 mA
Case Code (Metric) : 0603
Case Code (Imperial) : 0201
Self Resonant Frequency : 10 GHz
Min Operating Temperature : -55 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 70 In Stock
Applications : Datacom module Electronic point of sale (EPOS) Connected peripherals & printers
Mount : Surface Mount
Height : 300 µm
Q Factor : 4
Min Width : 270 µm
Shielding : Unshielded
Max Length : 630 µm
Schedule B : 8504500000
Case/Package : 0201
Current Rating : 430 mA
Test Frequency : 100 MHz
DC Resistance (DCR) : 130 mΩ
Height - Seated (Max) : 330.2 µm
Max Operating Temperature : 125 °C