FLF3215T-101M
Contact Now
FLF3215T-101M
Part Number : FLF3215T-101M
Manufacturer : TDK Corporation
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : FLF3215T-101M.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : FLF3215T-101M More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 2.7 mm
Width : 2.5 mm
Length : 3.2 mm
Shielding : Shielded
Inductance : 100 µH
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ferrite
Max DC Current : 200 mA
Case Code (Metric) : 3225
DC Resistance (DCR) : 2.4 Ω
Height - Seated (Max) : 1.651 mm
Max Operating Temperature : 125 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 233 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Grid infrastructure Wearables (non-medical)
Mount : Surface Mount
Height : 1.55 mm
Q Factor : 40
Tolerance : 20 %
Composition : Wirewound
Case/Package : 1210
Current Rating : 280 mA
Test Frequency : 1 MHz
Saturation Current : 200 mA
Case Code (Imperial) : 1210
Self Resonant Frequency : 6 MHz
Min Operating Temperature : -40 °C