VLF3010AT-2R2M1R0
Contact Now
VLF3010AT-2R2M1R0
Part Number : VLF3010AT-2R2M1R0
Manufacturer : TDK Corporation
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : VLF3010AT-2R2M1R0.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : VLF3010AT-2R2M1R0 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 2.8 mm
Width : 2.6 mm
Length : 2.8 mm
Shielding : Shielded
DC Current : 1 A
Resistance : 100 mΩ
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ferrite
Max DC Current : 1 A
Test Frequency : 100 kHz
RMS Current (Irms) : 1.2 A
DC Resistance (DCR) : 120 mΩ
Height - Seated (Max) : 990.6 µm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 851 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Motor drives Home theater & entertainment
Mount : Surface Mount
Height : 1 mm
Packaging : Cut Tape
Tolerance : 20 %
Inductance : 2.2 µH
Composition : Wirewound
Case/Package : Nonstandard
Current Rating : 1 A
Number of Pins : 2
Military Standard : Not
Saturation Current : 1 A
Inductance Tolerance : 20 %
Max Operating Temperature : 105 °C