RN142-1.4-02
Contact Now
RN142-1.4-02
Part Number : RN142-1.4-02
Manufacturer : Schaffner EMC, Inc.
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : RN142-1.4-02.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : RN142-1.4-02 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 32.8 mm
Width : 32.512 mm
Length : 33.0962 mm
Shielding : Unshielded
DC Current : 1.4 A
Schedule B : 8504500000
Max DC Current : 1.4 A
Lead/Base Style : Pin
Military Standard : Not
DC Resistance (DCR) : 500 mΩ
Self Resonant Frequency : 1 kHz
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Filters - Common Mode Chokes
Qty : 125 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Electronic point of sale (EPOS) Enterprise machine
Mount : Through Hole
Height : 19.9898 mm
Current : 1.4 A
Tolerance : 50 %
Inductance : 27 mH
Termination : Radial
Test Frequency : 10 kHz
Number of Lines : 2
Max Current Rating : 1.4 A
Voltage Rating (AC) : 250 V
Max Operating Temperature : 125 °C