CM01U161T
Contact Now
CM01U161T
Part Number : CM01U161T
Manufacturer : TAIYO YUDEN
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : CM01U161T.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : CM01U161T More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: TAIYO YUDEN. Tanssion is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Surface Mount
Height : 889 µm
Current : 260 mA
Packaging : Tape & Reel (TR)
Case/Package : SMD/SMT
Max DC Current : 260 mA
Number of Lines : 2
Voltage Rating (DC) : 20 V
Insulation Resistance : 100 MΩ
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Filters - Common Mode Chokes
Qty : 840 In Stock
Applications : Wired networking Data center & enterprise computing PC & notebooks
Width : 990.6 µm
Length : 1.1938 mm
Impedance : 160 Ω
Termination : SMD/SMT
Current Rating : 260 mA
Number of Pins : 4
DC Resistance (DCR) : 600 mΩ
Common Mode Impedance : 160 Ω
Max Operating Temperature : 125 °C