RN152-10-02
Contact Now
RN152-10-02
Part Number : RN152-10-02
Manufacturer : Schaffner EMC, Inc.
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : RN152-10-02.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : RN152-10-02 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 42.1 mm
Width : 41.8084 mm
Length : 43.3 mm
Tolerance : 50 %
Inductance : 1.8 mH
Case/Package : Radial
Max DC Current : 10 A
Test Frequency : 10 kHz
Number of Lines : 2
Series Resistance : 14 mΩ
DC Resistance (DCR) : 14 mΩ
Element Configuration : Dual
Max Operating Temperature : 125 °C
Products Category : Filters - Common Mode Chokes
Qty : 930 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Industrial transport (non-car & non-light truck) Gaming
Mount : PCB, Through Hole
Height : 25 mm
Shielding : Unshielded
DC Current : 10 A
Termination : Radial
Current Rating : 10 A
Number of Pins : 4
Lead/Base Style : Pin
Military Standard : Not
Max Current Rating : 10 A
Voltage Rating (AC) : 250 V
Self Resonant Frequency : 1 kHz
Min Operating Temperature : -40 °C