CM08RA20
Contact Now
CM08RA20
Part Number : CM08RA20
Manufacturer : TAIYO YUDEN
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : CM08RA20.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : CM08RA20 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: TAIYO YUDEN. Tanssion is one of the Distributors. Wide range of applications.
Depth : 6 mm
Width : 5.9944 mm
Length : 10.9982 mm
Impedance : 500 Ω
Shielding : Unshielded
Resistance : 500 Ω
Current Rating : 5.5 A
Test Frequency : 200 MHz
Number of Lines : 2
DC Resistance (DCR) : 20 mΩ
Common Mode Impedance : 500 Ω
Common Mode Inductance : 6 µH
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Filters - Common Mode Chokes
Qty : 176 In Stock
Applications : Datacom module Data center & enterprise computing Portable electronics
Mount : Through Hole
Height : 6 mm
Current : 5.5 A
Packaging : Bulk
Inductance : 6 µH
Termination : Radial
Max DC Current : 5.5 A
Lead/Base Style : Pin
Number of Elements : 4
Voltage Rating (DC) : 50 V
Element Configuration : Dual
Max Operating Temperature : 105 °C