Q12-7P1CXXB12E
Contact Now
Q12-7P1CXXB12E
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : DC
Termination Style : Solder Lug
Current : 20mA
Millicandela Rating : 800mcd
Panel Cutout Dimensions : 0.50" (12.70mm)
Type : LED
Panel Cutout Shape : Round
Lens Style : Round with Domed Top
Viewing Angle : -
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : Blue
Package : Bulk
Lens Color : Blue
Product Status : Active
Ingress Protection : IP67
Features : -
Lens Size : 8.00mm Dia
Lens Transparency : Diffused
Series : Q12-7
Mfr : APEM Inc.
Voltage : 12V
Base Product Number : Q12-7P1
Description : LED INDICATOR 12.7MM PROMINENT B
Model Number : Q12-7P1CXXB12E
Contact Now
LED Panel Indicator Blue Diffused 12V 20mA Solder Lug