Q8R3BXXG24E
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : DC
Termination Style : Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Current : 20mA
Millicandela Rating : 60mcd
Panel Cutout Dimensions : 0.31" (7.87mm)
Type : LED
Panel Cutout Shape : Round
Lens Style : Round with Domed Top
Viewing Angle : 100°
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : Green
Package : Bag
Lens Color : Green
Product Status : Active
Ingress Protection : IP67
Features : -
Lens Size : 5mm, T-1 3/4
Lens Transparency : Diffused
Series : Q8
Mfr : APEM Inc.
Voltage : 24V
Base Product Number : Q8R3BXXG
Description : LED PM INDICATOR RECESSED GREEN
Model Number : Q8R3BXXG24E
Contact Now
LED Panel Indicator Green Diffused 100° 24V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)