Q22F1AYXXSY24AE
Contact Now
Q22F1AYXXSY24AE
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : AC/DC
Termination Style : Solder Lug
Current : 40mA
Millicandela Rating : 1250mcd
Panel Cutout Dimensions : 0.87" (22.10mm)
Type : LED
Panel Cutout Shape : Round
Lens Style : Round with Flat Top
Viewing Angle : -
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : Yellow
Package : Bag
Lens Color : Yellow
Product Status : Active
Ingress Protection : IP67
Features : -
Lens Size : 18.00mm Dia
Lens Transparency : Diffused
Series : Q22
Mfr : APEM Inc.
Voltage : 24V
Base Product Number : Q22F1AYXXSY
Description : INDICATOR 24V 22MM FLUSH YELLOW
Model Number : Q22F1AYXXSY24AE
Contact Now
LED Panel Indicator Yellow Diffused 24V 40mA Solder Lug