Q8P1CXXHB24E
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : DC
Termination Style : Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Current : 20mA
Millicandela Rating : -
Panel Cutout Dimensions : 0.32" (8.13mm)
Type : LED
Panel Cutout Shape : Round
Lens Style : Round with Domed Top
Viewing Angle : -
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : Blue
Package : Tray
Lens Color : Blue
Product Status : Active
Ingress Protection : IP67
Features : -
Lens Size : -
Lens Transparency : Diffused
Series : Q8
Mfr : APEM Inc.
Voltage : 24V
Base Product Number : Q8P1CXXHB
Description : 8MM PRMNT CHRM HYPR BLU 24VDC
Model Number : Q8P1CXXHB24E
Contact Now
LED Panel Indicator Blue Diffused 24V 20mA Quick Connect - 0.110" (2.8mm)