ADSP-BF533SKBC600
Contact Now
ADSP-BF533SKBC600
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors)
Type : Fixed Point
Product Status : Obsolete
On-Chip RAM : 148kB
Mounting Type : Surface Mount
Package : Bag
Series : Blackfin®
Clock Rate : 600MHz
Voltage - I/O : 1.8V, 2.5V, 3.3V
Supplier Device Package : 160-CSPBGA (12x12)
Mfr : Analog Devices Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Package / Case : 160-LFBGA, CSPBGA
Interface : SPI, SSP, UART
Voltage - Core : 1.30V