TMS320C6201GJCA200
Contact Now
TMS320C6201GJCA200
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors)
Type : Fixed Point
Product Status : Active
On-Chip RAM : 128kB
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : TMS320C62x
Clock Rate : 200MHz
Voltage - I/O : 3.30V
Supplier Device Package : 352-FCBGA (35x35)
Mfr : Texas Instruments
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C (TC)
Package / Case : 352-BBGA, FCBGA
Interface : Host Interface, McBSP
Voltage - Core : 1.80V