TMS320C6722BRFP200
Contact Now
TMS320C6722BRFP200
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors)
Type : Floating Point
Product Status : Active
On-Chip RAM : 160kB
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : TMS320C672x
Clock Rate : 200MHz
Voltage - I/O : 3.30V
Supplier Device Package : 144-HTQFP (20x20)
Mfr : Texas Instruments
Operating Temperature : 0°C ~ 90°C (TC)
Package / Case : 144-TQFP Exposed Pad
Interface : EBI/EMI, I²C, McASP, SPI
Voltage - Core : 1.20V