ADSP-BF561SBBZ600
Contact Now
ADSP-BF561SBBZ600
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors)
Type : Fixed Point
Product Status : Obsolete
On-Chip RAM : 328kB
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : Blackfin®
Clock Rate : 600MHz
Voltage - I/O : 2.50V, 3.30V
Supplier Device Package : 297-PBGA (27x27)
Mfr : Analog Devices Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case : 297-BGA
Interface : SPI, SSP, UART
Voltage - Core : 1.35V
Non-Volatile Memory : External
Base Product Number : ADSP-BF561
Description : IC DSP 32BIT 600MHZ 297-BGA