AT89LV52-12AI
Contact Now
AT89LV52-12AI
Part Number : AT89LV52-12AI
Manufacturer : Microsemi
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : AT89LV52-12AI.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : AT89LV52-12AI More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Microsemi. Tanssion is one of the Distributors. Wide range of applications.
RAM Size : 256 B
Interface : EBI/EMI, SPI, UART, USART
Memory Size : 8 kB
Peripherals : WDT
Max Frequency : 12 MHz
Number of I/Os : 54
Oscillator Type : Internal
Max Supply Voltage : 6 V
Max Operating Temperature : 85 °C
Number of Timers/Counters : 3
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Embedded - Microcontrollers
Qty : 247 In Stock
Applications : Appliances Test & measurement Data storage
Frequency : 33 MHz
Access Time : 12 µs
Memory Type : FLASH, ROMless
Case/Package : LQFP
Data Bus Width : 8 b
Number of Pins : 44
Core Architecture : ARM
Min Supply Voltage : 2.7 V
Min Operating Temperature : -40 °C