PIC17C43-33I/PQ
Contact Now
PIC17C43-33I/PQ
Part Number : PIC17C43-33I/PQ
Manufacturer : Microsemi
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : PIC17C43-33I/PQ.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : PIC17C43-33I/PQ More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Microsemi. Tanssion is one of the Distributors. Wide range of applications.
RAM Size : 454 B
Interface : SCI, UART, USART
Access Time : 33 µs
Memory Type : OTP
Data Bus Width : 8 b
Number of Pins : 44
Core Architecture : PIC
Min Supply Voltage : 4.5 V
Operating Supply Voltage : 5 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Number of Programmable I/O : 33
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Embedded - Microcontrollers
Qty : 524 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Data center & enterprise computing Mobile phones
Frequency : 33 MHz
Packaging : Bulk
Memory Size : 8 kB
Max Frequency : 33 MHz
Number of I/Os : 33
Watchdog Timer : Yes
Max Supply Voltage : 5.5 V
Max Power Dissipation : 1 W
Max Operating Temperature : 85 °C