PIC16C621AT-40/SO
Contact Now
PIC16C621AT-40/SO
Part Number : PIC16C621AT-40/SO
Manufacturer : Microsemi
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : PIC16C621AT-40/SO.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : PIC16C621AT-40/SO More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Microsemi. Tanssion is one of the Distributors. Wide range of applications.
RAM Size : 96 B
Packaging : Tape & Reel (TR)
Memory Size : 1 kB
Case/Package : SOIC
Data Bus Width : 8 b
Watchdog Timer : Yes
Max Supply Voltage : 5.5 V
Max Power Dissipation : 1 W
Min Operating Temperature : 0 °C
Number of Programmable I/O : 13
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Embedded - Microcontrollers
Qty : 333 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Factory automation & control Connected peripherals & printers
Frequency : 40 MHz
Access Time : 40 µs
Memory Type : EPROM
Max Frequency : 40 MHz
Number of I/Os : 13
Core Architecture : PIC
Min Supply Voltage : 2.5 V
Max Operating Temperature : 70 °C