PIC17C44T-25/L
Contact Now
PIC17C44T-25/L
Part Number : PIC17C44T-25/L
Manufacturer : Microsemi
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : PIC17C44T-25/L.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : PIC17C44T-25/L More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Microsemi. Tanssion is one of the Distributors. Wide range of applications.
RAM Size : 454 B
Interface : SCI, UART, USART
Access Time : 25 µs
Memory Type : EPROM
Max Frequency : 25 MHz
Number of I/Os : 33
Watchdog Timer : Yes
Max Supply Voltage : 5.5 V
Max Power Dissipation : 1 W
Min Operating Temperature : 0 °C
Number of Programmable I/O : 33
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Embedded - Microcontrollers
Qty : 658 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Test & measurement Enterprise projectors
Frequency : 25 MHz
Packaging : Tape & Reel (TR)
Memory Size : 16 kB
Case/Package : PLCC
Data Bus Width : 8 b
Number of Pins : 44
Core Architecture : PIC
Min Supply Voltage : 4.5 V
Max Operating Temperature : 70 °C