Z8F6422AR020SC
Contact Now
Z8F6422AR020SC
Part Number : Z8F6422AR020SC
Manufacturer : Zilog / Littelfuse
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : Z8F6422AR020SC.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : Z8F6422AR020SC More Information
ECAD : Request Free CAD Models
RAM Size : 4 kB
Interface : I2C, IrDA, SPI, UART, USART
Memory Size : 64 kB
Peripherals : Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Max Frequency : 20 MHz
Number of I/Os : 46
Oscillator Type : Internal
Max Supply Voltage : 3.6 V
Max Operating Temperature : 70 °C
Number of Programmable I/O : 46
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Embedded - Microcontrollers
Qty : 495 In Stock
Applications : Appliances Factory automation & control Enterprise projectors
Frequency : 20 MHz
Access Time : 20 µs
Memory Type : FLASH
Case/Package : LQFP
Data Bus Width : 8 b
Number of Pins : 64
Core Architecture : Z8
Min Supply Voltage : 3 V
Min Operating Temperature : 0 °C