Z8F0411HH020EC
Contact Now
Z8F0411HH020EC
Part Number : Z8F0411HH020EC
Manufacturer : Zilog / Littelfuse
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : Z8F0411HH020EC.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : Z8F0411HH020EC More Information
ECAD : Request Free CAD Models
RAM Size : 1 kB
Interface : I2C, IrDA, UART, USART
Memory Size : 4 kB
Peripherals : Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Max Frequency : 20 MHz
Number of I/Os : 11
Oscillator Type : Internal
Max Supply Voltage : 3.6 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Number of Programmable I/O : 11
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Embedded - Microcontrollers
Qty : 335 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Test & measurement Portable electronics
Frequency : 20 MHz
Access Time : 20 µs
Memory Type : FLASH
Case/Package : SSOP
Data Bus Width : 8 b
Number of Pins : 20
Core Architecture : Z8
Min Supply Voltage : 2.7 V
Min Operating Temperature : -40 °C