TCFGB0G107M8R
Contact Now
TCFGB0G107M8R
Part Number : TCFGB0G107M8R
Manufacturer : ROHM Semiconductor
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : TCFGB0G107M8R.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : TCFGB0G107M8R More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Length : 3.5052 mm
Tolerance : 20 %
Case/Package : 1411
Case Code (Metric) : 3528
Height - Seated (Max) : 2.1082 mm
Min Operating Temperature : -55 °C
Products Category : Capacitors - Tantalum Capacitors
Qty : 314 In Stock
Applications : Hybrid, electric & powertrain systems Lighting Mobile phones
Width : 2.794 mm
Packaging : Tape & Reel (TR)
Capacitance : 100 µF
Voltage Rating : 4 V
Case Code (Imperial) : 1411
Max Operating Temperature : 125 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 1.6 Ω