T491X107M025ZT
Contact Now
T491X107M025ZT
Part Number : T491X107M025ZT
Manufacturer : KEMET
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : T491X107M025ZT.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : T491X107M025ZT More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: KEMET. Tanssion is one of the Distributors. Wide range of applications.
Depth : 4.3 mm
Length : 7.3 mm
Packaging : Tape & Reel
Capacitance : 100 µF
Dissipation Factor : 8 %
Min Operating Temperature : -55 °C
Products Category : Capacitors - Tantalum Capacitors
Qty : 928 In Stock
Applications : Building automation Building automation Connected peripherals & printers
Height : 4 mm
Polarity : Polar
Tolerance : 20 %
Case/Package : Molded
Max Operating Temperature : 125 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 300 mΩ