T510X227M016ZTE040
Contact Now
T510X227M016ZTE040
Part Number : T510X227M016ZTE040
Manufacturer : KEMET
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : T510X227M016ZTE040.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : T510X227M016ZTE040 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: KEMET. Tanssion is one of the Distributors. Wide range of applications.
Depth : 4.3 mm
Length : 7.3 mm
Capacitance : 220 µF
Max Operating Temperature : 125 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 40 mΩ
Products Category : Capacitors - Tantalum Capacitors
Qty : 971 In Stock
Applications : Wired networking Grid infrastructure Tablets
Height : 4.1 mm
Tolerance : 20 %
Case/Package : Molded
Min Operating Temperature : -55 °C