TSP6D138M010AH6510D540
Contact Now
TSP6D138M010AH6510D540
Part Number : TSP6D138M010AH6510D540
Manufacturer : KEMET
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : TSP6D138M010AH6510D540.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : TSP6D138M010AH6510D540 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: KEMET. Tanssion is one of the Distributors. Wide range of applications.
Depth : 8.9 mm
Width : 8.9 mm
Length : 8 mm
Tolerance : 20 %
Termination : SMD/SMT
Voltage Rating : 10 V
Case Code (Metric) : 8089
Voltage Rating (DC) : 10 V
Height - Seated (Max) : 9.5758 mm
Min Operating Temperature : -55 °C
Products Category : Capacitors - Tantalum Capacitors
Qty : 223 In Stock
Applications : Building automation Electronic point of sale (EPOS) Data storage
Mount : Surface Mount
Height : 9.2 mm
Packaging : Bulk
Capacitance : 1.32 mF
Case/Package : SMD/SMT
Leakage Current : 1.32 mA
Dissipation Factor : 10 %
Case Code (Imperial) : 3135
Max Operating Temperature : 125 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 4.2 mΩ