T491C476K020ZT7280
Contact Now
T491C476K020ZT7280
Part Number : T491C476K020ZT7280
Manufacturer : KEMET
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : T491C476K020ZT7280.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : T491C476K020ZT7280 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: KEMET. Tanssion is one of the Distributors. Wide range of applications.
Depth : 3.2 mm
Length : 6 mm
Packaging : Tape & Reel
Capacitance : 47 µF
Dissipation Factor : 10 %
Min Operating Temperature : -55 °C
Products Category : Capacitors - Tantalum Capacitors
Qty : 335 In Stock
Height : 2.5 mm
Polarity : Polar
Tolerance : 10 %
Case/Package : Molded
Max Operating Temperature : 125 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 900 mΩ