T491V106K035ZT
Contact Now
T491V106K035ZT
Part Number : T491V106K035ZT
Manufacturer : KEMET
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : T491V106K035ZT.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : T491V106K035ZT More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: KEMET. Tanssion is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Surface Mount
Height : 2 mm
Features : General Purpose
Capacitance : 10 µF
Case/Package : 2917
Case Code (Metric) : 7343
Height - Seated (Max) : 2.0066 mm
Min Operating Temperature : -55 °C
Products Category : Capacitors - Tantalum Capacitors
Qty : 523 In Stock
Applications : Advanced driver assistance systems (ADAS) Factory automation & control PC & notebooks
Width : 4.3 mm
Length : 7.2898 mm
Tolerance : 10 %
Termination : SMD/SMT
Voltage Rating : 35 V
Case Code (Imperial) : 2917
Max Operating Temperature : 125 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 1 Ω