1210-3S-120
Contact Now
1210-3S-120
Part Number : 1210-3S-120
Manufacturer : J.W. Miller / Bourns
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : 1210-3S-120.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 1210-3S-120 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 54 mm
Width : 54 mm
Length : 67 mm
Termination : Screw
Voltage Rating : 208 V
Housing Material : Plastic
Overload Protection : None
Voltage Rating (DC) : 150 V
Min Operating Temperature : -50 °C
Products Category : Circuit Protection - TVS - Surge Protection Devices (SPDs)
Qty : 685 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Tablets Datacom module
Mount : DIN Rail
Height : 99 mm
Schedule B : 8536300000
Current Rating : 20 kA
Number of Poles : 3
Max Surge Current : 100 kA
Voltage Rating (AC) : 120 V
Max Operating Temperature : 85 °C