Q5XKLAF5000-Q8
Contact Now
Q5XKLAF5000-Q8
Category : Sensors, Transducers Optical Sensors Photoelectric, Industrial
Connection Method : Connector, M12
Product Status : Active
Ingress Protection : IP67
Package : Box
Sensing Method : Proximity, Background Suppression
Series : Q5X
Mfr : Banner Engineering Corporation
Output Configuration : NPN/PNP
Voltage - Supply : 10V ~ 30V
Operating Temperature : -10°C ~ 50°C
Adjustment Type : Adjustable
Response Time : 2ms
Sensing Distance : 1.969" ~ 196.85" (50mm ~ 5m)
Cable Length : -
Light Source : Red Laser Diode (650nm)
Description : SENSOR, LASER, 5000MM, PNP/NPN
Model Number : Q5XKLAF5000-Q8
Contact Now
Proximity, Background Suppression Optical Sensor 1.969" ~ 196.85" (50mm ~ 5m) NPN/PNP