Q4XFILAF310-Q8
Contact Now
Q4XFILAF310-Q8
Category : Sensors, Transducers Optical Sensors Photoelectric, Industrial
Connection Method : Connector, M12
Product Status : Active
Ingress Protection : IP67, IP68, IP69K
Package : Box
Sensing Method : Proximity
Series : Q4X
Mfr : Banner Engineering Corporation
Output Configuration : Analog
Voltage - Supply : 12V ~ 30V
Operating Temperature : -10°C ~ 50°C
Adjustment Type : Adjustable
Response Time : 500µs
Sensing Distance : 1.378" ~ 12.205" (35mm ~ 310mm)
Cable Length : -
Base Product Number : Q4XFILAF310
Light Source : Red LED
Description : LASER SEN 610MM PNP/NPN IO LINK
Model Number : Q4XFILAF310-Q8
Contact Now
Proximity Optical Sensor 1.378" ~ 12.205" (35mm ~ 310mm) Analog