GL10-P4112
Contact Now
GL10-P4112
Category : Sensors, Transducers Optical Sensors Photoelectric, Industrial
Connection Method : Connector, M12
Product Status : Active
Ingress Protection : IP67
Package : Bulk
Sensing Method : Retroreflective
Series : G10
Mfr : SICK, Inc.
Output Configuration : PNP
Voltage - Supply : 10V ~ 30V
Operating Temperature : -30°C ~ 60°C (TA)
Adjustment Type : -
Response Time : 500µs
Sensing Distance : 3.150" ~ 590.551" (80mm ~ 15m)
Cable Length : -
Base Product Number : GL10-P
Light Source : Red (625nm)
Description : SENSOR RETROREFLECTIVE 15M PNP
Model Number : GL10-P4112
Contact Now
Retroreflective Optical Sensor 3.150" ~ 590.551" (80mm ~ 15m) PNP