BZT55A15-GS08
Contact Now
BZT55A15-GS08
Part Number : BZT55A15-GS08
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : BZT55A15-GS08.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : BZT55A15-GS08 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Packaging : Tape & Reel (TR)
Zener Voltage : 15 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Zener - Single
Qty : 958 In Stock
Applications : Wired networking Factory automation & control Gaming
Impedance : 30 Ω
Tolerance : 1 %
Max Power Dissipation : 500 mW