BZT55A6V8-GS08
Contact Now
BZT55A6V8-GS08
Part Number : BZT55A6V8-GS08
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : BZT55A6V8-GS08.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : BZT55A6V8-GS08 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Tolerance : 1 %
Max Power Dissipation : 500 mW
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Zener - Single
Qty : 383 In Stock
Applications : Aerospace & defense Test & measurement Home theater & entertainment
Impedance : 8 Ω
Zener Voltage : 6.8 V