BZG03C30TR3
Contact Now
BZG03C30TR3
Part Number : BZG03C30TR3
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : BZG03C30TR3.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : BZG03C30TR3 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Height : 2.3 mm
Impedance : 15 Ω
Case/Package : SMA
Zener Voltage : 30 V
Number of Pins : 2
Forward Voltage : 1.2 V
Voltage Tolerance : 5 %
Max Power Dissipation : 3 W
Min Operating Temperature : -65 °C
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Zener - Single
Qty : 843 In Stock
Applications : Datacom module Building automation PC & notebooks
Width : 2.8 mm
Length : 4.5 mm
Packaging : Tape & Reel
Test Current : 25 mA
ESD Protection : No
Contact Plating : Tin
Power Dissipation : 3 W
Element Configuration : Single
Max Operating Temperature : 150 °C