BZG05C39-E3-TR3
Contact Now
BZG05C39-E3-TR3
Part Number : BZG05C39-E3-TR3
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : BZG05C39-E3-TR3.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : BZG05C39-E3-TR3 More Information
Packaging : Tape & Reel (TR)
Test Current : 6 mA
Number of Pins : 2
Max Power Dissipation : 1.25 W
Min Operating Temperature : -65 °C
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Zener - Single
Qty : 579 In Stock
Applications : Appliances Test & measurement Gaming
Impedance : 50 Ω
Tolerance : 5 %
Zener Voltage : 39 V
Contact Plating : Tin
Max Operating Temperature : 150 °C