BZG05C47-E3-TR3
Contact Now
BZG05C47-E3-TR3
Part Number : BZG05C47-E3-TR3
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : BZG05C47-E3-TR3.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : BZG05C47-E3-TR3 More Information
Packaging : Tape & Reel (TR)
Test Current : 4 mA
Number of Pins : 2
Max Power Dissipation : 1.25 W
Min Operating Temperature : -65 °C
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Zener - Single
Qty : 816 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Lighting Data storage
Impedance : 90 Ω
Tolerance : 5 %
Zener Voltage : 47 V
Contact Plating : Tin
Max Operating Temperature : 150 °C