BZG05C5V6-E3-TR3
Contact Now
BZG05C5V6-E3-TR3
Part Number : BZG05C5V6-E3-TR3
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : BZG05C5V6-E3-TR3.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : BZG05C5V6-E3-TR3 More Information
Packaging : Tape & Reel (TR)
Schedule B : 8541100050
Max Power Dissipation : 1.25 W
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Zener - Single
Qty : 650 In Stock
Applications : Datacom module Electronic point of sale (EPOS) Enterprise projectors
Impedance : 7 Ω
Tolerance : 5 %
Zener Voltage : 5.6 V